Kaspersky
Question

Kaspersky Taşıma

  • 14 April 2020
  • 8 replies
  • 232 views

Merhaba,

Kaspersky’ın bir kaç farklı sürümüne sahibim. Hepsi C’ye kurulu. Ancak hepsini D’ye taşımak istiyorum. Yardım eder misiniz?

 


This topic has been closed for comments

8 replies

Userlevel 5
Badge +1

Bir kaç farklı sürüm kurulamaz. Taşıma da yapılamaz. Bu tür denemeler sistem stabilitesini ve AV kararlılığını etkileyecektir bu yüzden sadece bir sürümü ve güncel olanı kullanın.

Tamam da 120 GB SSD’im var, 65 GB yer kaplıyor Kaspersky ve giderek artıyor. Bundan nasıl kurtulabilirim?

 

Kaspersky’ın yüklediği dosyaları kaldıramıyorum bile! Ve sürekli yeni dosya ekliyor! Bunlardan kurtulmam lazım:

 

Userlevel 5
Badge +1

Konu başında söylediğinizle sonraki söyledikleriniz birbirini tutmuyor. Yer kaplaması her yazılımda olduğu gibi doğaldır buna göre disk seçiminiz olması lazımdı.  Windows nereye kurulu ise programların geneli oraya kurulmak zorundadır. Bunu satın alırken bilmeniz gerekirdi ve buna göre ileride yetmediğinde yükseltme yapmanız gerekir.

 

Kaspersky dosyalarının çoğalması ile ilgili sorununuz varsa bu ayar açıksa kapattıktan sonra sonuçları takip edebilirsiniz:

https://support.kaspersky.com/13226#block1

https://help.kaspersky.com/KIS/2020/tr-TR/68263.htm

Kendi başınıza bilmediğiniz dosyaları silmeye kalkmak veya izinlerle oynayıp değiştirmek, hem yazılımın hem de Windows’u kararsızlaştıracağını unutmayın.

Konu başında söylediğim de sonraki söylediklerim de uyumludur. Anlatamadığım nokta Kaspersky’ın farklı sürümlerinden kastım Password Manager gibi versiyonlarıydı. Ancak sorunum şu ki Kaspersky o kadar çok yer kaplıyordu ki, D’ye taşımayı veya baştan D’ye kurmayı düşündüm, ancak sonra anladım ki, saçma sapan bir QB klasörüymüş bütün problem. Self-Protection kaldırınca düzeldi orayı silebildim. Ancak aynı sürüme sahip bir diğer bilgisayarda bu QB klasörü yok ve Kaspersky bu klasörü neden oluşturuyor ve her seferinde +50 GB yer kaplıyor anlamıyorum. Bunu nasıl engelleyebilirim?

C:\Program Data\Kaspersky Lab yolundaki her şeyi silmemi mi öneriyorsunuz? Bu bilgileri kaybetmeme neden olmaz mı? Ben kaspersky’ın 50 GB yer kaplamasını istemiyorum.

Userlevel 5
Badge +1

C:\Program Data\Kaspersky Lab yolundaki her şeyi silmemi mi öneriyorsunuz? Bu bilgileri kaybetmeme neden olmaz mı?

 

Size orada onu mu söylüyor? Resimleri görüp hala ne yapacağınızı anlamadınız mı? Ayar açıksa kapatın dememe rağmen?

Userlevel 5
Badge +1

İlk olarak kendiniz bir üslubunuza bakıp saygılı olmayı öğrenip soru sormayı ve okumayı bilin.

Yazılanları doğru okumayıp yetkilileri suçlamayı bırakın ki bir şeyler öğrenebilesiniz.

Konuyu kapatıyorum, konu sahibi kişinin son yazısı silinmiştir.