Kaspersky
Question

AVG Avast Belası [MOVED]


Kaspersky’ye o kadar verip satın aldık, fakat AVG Avast denilen baş belası program şu anda bilgisayarımı ele geçirdi. Kaspersky’nin güvenilirliği şu anda bence sorgulanmalı, ayrıca AVG’yi de silemiyorum. Sanırım kurtulamazsam AVG’ye geçmem çok daha doğru olacak, lütfen bu konuda bir şeyler yapılsın.


This topic has been closed for comments

3 replies

Userlevel 5
Badge +1

Sorunuz anaşılmadı. Kaspersky satın alıp AVG’nin bu durumla ilgisi nedir? Kaspersky’dan önce AVG/Avast yüklediyseniz bu bizi ilgilendiriren bir şey değildir.

Diğer AV ürünleriniz kaldırıp kaldırmamak sizin yükümlüğünüzdedir. Kaspersky yükleyecekseniz diğer AV ürünlerini kaldırmanız gereklidir.

Yaşadığınız sorunu düzgün Türkçe ile, kurallara uyarak, detaylıca tekrar yazarsanız sorunuzu anlamış oluruz.

Murat Kardeşim,

Sen sanırım işine gelmediği için anlamıyorsun, istersen İngilizce yazayım.

Ben 7 senedir Kaspersky kullanıyorum,

Bilgisayarıma Kaspersky yüklü ve korumada iken AVG Avast programı bir şekilde bilgisayarıma girdi ve hala kaldırabilmiş durumda değilim, inactive ettim öyle duruyor, bu AVG Avast’ın kendisi virüs gibi davranıyor ve Kaspersky bunun farkında bile değil, detaylı taramada bile bulamadı AVG Avast’ı ve kesinlikle kaldıramıyorum.

Bunu yaparak AVG Avast yazılımcıları Kaspersky’nin ruhu duymadan nasıl bir bilgisayara girilebileceğini açıkça gösteriyorlar, bu sizin firmanız için kesinlikle çok kötü bir durum, yakında başkalarından da aynı feedbackleri alacağınızı sanıyorum.

Bu arada benim Türkçeme laf edeceğinize, önce mesajlara doğru cevap yazmayı deneyin ve  alınganlık yapacağınıza oturun da bu sorunu nasıl giderebilirim diye düşünün. Understand?

Userlevel 5
Badge +1

AVG/Avast bir zararlı yazılım olmadığı için bir uyarı almamanız normal. Bu bir sorun değildir. Legal bir yazılım olduğu için bir uyarı veya zararlı olarak görmesi muhtemel değildir. Rogue AV olmadığı için de bir engelleme söz konusu değildir.

Bu tür legal yazılımların kurulumu kullanıcı yetkisindedir. Kaldırmak istiyorsanız program kaldır ile kaldırabilirsiniz.

Anlaşılmayan TÜrkçe ile yazdığınızdan bir cevap veremezdik. Bu yüzden de doğru bir cevap almayı beklemeyin. Düzgün dil kurallarına uyan kişilere yardımcı oluyoruz her zaman.

Türkçenizi düzeltip detaylı açıklama istediğimde bir sonraki mesajınız daha anlaşılır olduğu için cevap verdik.